ÚVOD PŘÍPADOVÉ STUDIE EVONA CHRUDIM

Evona a.s. Chrudim - textilní výroba

Krátce o Evona a.s. Chrudim

Evona ChrudimEvona Chrudim je největší český výrobce punčochového zboží s více než 50 letou tradicí. Do sortimentu výrobků patří také bavlněné prádlo a termoregulační prádlo. V současné době má podnik více než 600 zaměstnanců a významná část jeho produkce směřuje na export.

První instalace

Z pohledu naší společnosti KAISER DATA s.r.o. je Evona Chrudim výjimečný zákazník, protože to pro nás byla naše vůbec první implementace informačního systému Navision. To bylo v roce 1998 a implementace tenkrát pokryla většinu potřeb informačního systému společnosti s výjimkou výroby.

Další vývoj systému

V roce 2004 byl proveden upgrade na Microsoft Business Solutions-Navision opět bez implementace výroby. Konečně v roce 2007 bylo rozhodnuto, že i oblast výroby bude řízena pomocí výrobních modulů informačního systému.

Výroba zde respektuje specifika textilního průmyslu a je řešena ve dvou krocích. V prvním kroku je vyroben polotovar pro výrobu finálního výrobku. Tento polotovar je odveden na režný sklad a z něj se vyrábí finální výrobky s ohledem na barvu, velikost a balení. Výroba je průběžně odváděna pomocí čárového kódu. Během výroby dochází ke konverzím měrných jednotek, při kterých se odváděné množství přepočítává z kilogramů na kusy nebo naopak.KAISER DATA | ZE SOFTWARE TVOŘÍME ŽIVÁ ŘEŠENÍ
KAISER DATA s.r.o.